PrijemPrijem  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
Mi smo najjaci kolekcionari koji postuju Feng Shui i drevnu kinesku mistiku. Ovde cete nauciti kako da postanete dugovecni i uspesni.

Delite | 
 

 Nominacije za Oskar 2008.

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Darth.Vader
fallen angel
fallen angel
avatar

Muški
Number of posts : 2657
Age : 42
lokacija : The Dark Side
naj jelo : Pizza
naj porok : Asahi Beer
naj slatkiš : Danish cookies
Registration date : 21.01.2008

PočaljiNaslov: Nominacije za Oskar 2008.   30/1/2008, 03:37

Po meni fin nacin da saznamo da li treba da odgledamo jos neki film koji nismo odgledali. Mada je i taj Oskar diskutabilan opet dobro dodje da ukaze na nekog reditelja ili film. Mislim da ce No Country for Old Men da pouzima hrpu oskara. No videcemo nakon dodele.


Performance by an actor in a leading role
George Clooney in "Michael Clayton"
Daniel Day-Lewis in "There Will Be Blood"
Johnny Depp in "Sweeney Todd The Demon Barber of Fleet Street"
Tommy Lee Jones in "In the Valley of Elah"
Viggo Mortensen in "Eastern Promises"

Performance by an actor in a supporting role
Casey Affleck in "The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford"
Javier Bardem in "No Country for Old Men"
Philip Seymour Hoffman in "Charlie Wilson's War"
Hal Holbrook in "Into the Wild"
Tom Wilkinson in "Michael Clayton"

Performance by an actress in a leading role
Cate Blanchett in "Elizabeth: The Golden Age"
Julie Christie in "Away from Her"
Marion Cotillard in "La Vie en Rose"
Laura Linney in "The Savages"
Ellen Page in "Juno"

Performance by an actress in a supporting role
Cate Blanchett in "I'm Not There"
Ruby Dee in "American Gangster"
Saoirse Ronan in "Atonement"
Amy Ryan in "Gone Baby Gone"
Tilda Swinton in "Michael Clayton"

Best animated feature film of the year
"Persepolis": Marjane Satrapi and Vincent Paronnaud
"Ratatouille" : Brad Bird
"Surf's Up": Ash Brannon and Chris Buck

Achievement in art direction
"American Gangster": Art Direction: Arthur Max; Set Decoration: Beth A. Rubino
"Atonement": Art Direction: Sarah Greenwood; Set Decoration: Katie Spencer
"The Golden Compass": Art Direction: Dennis Gassner; Set Decoration: Anna Pinnock
"Sweeney Todd The Demon Barber of Fleet Street" : Art Direction: Dante Ferretti; Set Decoration: Francesca Lo Schiavo
"There Will Be Blood": Art Direction: Jack Fisk; Set Decoration: Jim Erickson

Achievement in cinematography
"The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford": Roger Deakins
"Atonement": Seamus McGarvey
"The Diving Bell and the Butterfly": Janusz Kaminski
"No Country for Old Men": Roger Deakins
"There Will Be Blood": Robert Elswit

Achievement in costume design
"Across the Universe" Albert Wolsky
"Atonement" Jacqueline Durran
"Elizabeth: The Golden Age" Alexandra Byrne
"La Vie en Rose" Marit Allen
"Sweeney Todd The Demon Barber of Fleet Street" Colleen Atwood

Achievement in directing
"The Diving Bell and the Butterfly", Julian Schnabel
"Juno", Jason Reitman
"Michael Clayton", Tony Gilroy
"No Country for Old Men", Joel Coen and Ethan Coen
"There Will Be Blood", Paul Thomas Anderson

Best documentary feature
"No End in Sight" A Representational Pictures Production: Charles Ferguson and Audrey Marrs
"Operation Homecoming: Writing the Wartime Experience" A Documentary Group Production: Richard E. Robbins
"Sicko" A Dog Eat Dog Films Production: Michael Moore and Meghan O'Hara
"Taxi to the Dark Side" An X-Ray Production: Alex Gibney and Eva Orner
"War/Dance" A Shine Global and Fine Films Production: Andrea Nix Fine and Sean Fine

Best documentary short subject
"Freeheld" A Lieutenant Films Production: Cynthia Wade and Vanessa Roth
"La Corona (The Crown)" A Runaway Films and Vega Films Production: Amanda Micheli and Isabel Vega
"Salim Baba" A Ropa Vieja Films and Paradox Smoke Production: Tim Sternberg and Francisco Bello
"Sari's Mother" (Cinema Guild) A Daylight Factory Production: James Longley

Achievement in film editing
"The Bourne Ultimatum": Christopher Rouse
"The Diving Bell and the Butterfly": Juliette Welfling
"Into the Wild": Jay Cassidy
"No Country for Old Men" Roderick Jaynes
"There Will Be Blood" : Dylan Tichenor

Best foreign language film of the year
"Beaufort" Israel
"The Counterfeiters" Austria
"Katyn" Poland
"Mongol" Kazakhstan
"12" Russia

Achievement in makeup
"La Vie en Rose" Didier Lavergne and Jan Archibald
"Norbit": Rick Baker and Kazuhiro Tsuji
"Pirates of the Caribbean: At World's End": Ve Neill and Martin Samuel

Achievement in music written for motion pictures (Original score)
"Atonement" Dario Marianelli
"The Kite Runner": Alberto Iglesias
"Michael Clayton" James Newton Howard
"Ratatouille" Michael Giacchino
"3:10 to Yuma" Marco Beltrami

Achievement in music written for motion pictures (Original song)
"Falling Slowly" from "Once" Music and Lyric by Glen Hansard and: Marketa Irglova
"Happy Working Song" from "Enchanted": Music by Alan Menken; Lyric by Stephen Schwartz
"Raise It Up" from "August Rush": Music and Lyric by Jamal Joseph, Charles Mack and Tevin Thomas
"So Close" from "Enchanted": Music by Alan Menken; Lyric by Stephen Schwartz
"That's How You Know" from "Enchanted": Music by Alan Menken; Lyric by Stephen Schwartz

Best motion picture of the year
"Atonement" A Working Title Production: Tim Bevan, Eric Fellner and Paul Webster, Producers
"Juno" A Mandate Pictures/Mr. Mudd Production: Lianne Halfon, Mason Novick and Russell Smith, Producers
"Michael Clayton" A Clayton Productions, LLC Production: Sydney Pollack, Jennifer Fox and Kerry Orent, Producers
"No Country for Old Men" A Scott Rudin/Mike Zoss Production: Scott Rudin, Ethan Coen and Joel Coen, Producers
"There Will Be Blood" A JoAnne Sellar/Ghoulardi Film Company Production: JoAnne Sellar, Paul Thomas Anderson and Daniel Lupi, Producers

Best animated short film
"I Met the Walrus" A Kids & Explosions Production: Josh Raskin
"Madame Tutli-Putli" (National Film Board of Canada) A National Film Board of Canada Production Chris Lavis and Maciek Szczerbowski
"Même les Pigeons Vont au Paradis (Even Pigeons Go to Heaven)" (Premium Films) A BUF Compagnie Production Samuel Tourneux and Simon Vanesse
"My Love (Moya Lyubov)" (Channel One Russia) A Dago-Film Studio, Channel One Russia and Dentsu Tec Production Alexander Petrov
"Peter & the Wolf" (BreakThru Films) A BreakThru Films/Se-ma-for Studios Production Suzie Templeton and Hugh Welchman

Best live action short film
"At Night" A Zentropa Entertainments 10 Production: Christian E. Christiansen and Louise Vesth
"Il Supplente (The Substitute)" (Sky Cinema Italia) A Frame by Frame Italia Production: Andrea Jublin
"Le Mozart des Pickpockets (The Mozart of Pickpockets)" (Premium Films) A Karé Production: Philippe Pollet-Villard
"Tanghi Argentini" (Premium Films) An Another Dimension of an Idea Production: Guido Thys and Anja Daelemans
"The Tonto Woman" A Knucklehead, Little Mo and Rose Hackney Barber Production: Daniel Barber and Matthew Brown

Achievement in sound editing
"The Bourne Ultimatum": Karen Baker Landers and Per Hallberg
"No Country for Old Men": Skip Lievsay
"Ratatouille": Randy Thom and Michael Silvers
"There Will Be Blood": Christopher Scarabosio and Matthew Wood
"Transformers" : Ethan Van der Ryn and Mike Hopkins

Achievement in sound mixing
"The Bourne Ultimatum" Scott Millan, David Parker and Kirk Francis
"No Country for Old Men" : Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff and Peter Kurland
"Ratatouille": Randy Thom, Michael Semanick and Doc Kane
"3:10 to Yuma" : Paul Massey, David Giammarco and Jim Stuebe
"Transformers": Kevin O'Connell, Greg P. Russell and Peter J. Devlin

Achievement in visual effects
"The Golden Compass" (New Line in association with Ingenious Film Partners): Michael Fink, Bill Westenhofer, Ben Morris and Trevor Wood
"Pirates of the Caribbean: At World's End" (Walt Disney): John Knoll, Hal Hickel, Charles Gibson and John Frazier
"Transformers" (DreamWorks and Paramount in association with Hasbro): Scott Farrar, Scott Benza, Russell Earl and John Frazier

Adapted screenplay
"Atonement", Screenplay by Christopher Hampton
"Away from Her" , Written by Sarah Polley
"The Diving Bell and the Butterfly", Screenplay by Ronald Harwood
"No Country for Old Men" , Written for the screen by Joel Coen & Ethan Coen
"There Will Be Blood", Written for the screen by Paul Thomas Anderson

Original screenplay
"Juno" , Written by Diablo Cody
"Lars and the Real Girl" , Written by Nancy Oliver
"Michael Clayton" , Written by Tony Gilroy
"Ratatouille" , Screenplay by Brad Bird; Story by Jan Pinkava, Jim Capobianco, Brad Bird
"The Savages" , Written by Tamara Jenkins

_______________________________________________
風水


Poslednji put izmenio darth vader dana 5/4/2008, 20:05, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
chewbacca
wookiee
wookiee
avatar

Muški
Number of posts : 2165
Age : 38
naj jelo : praseco
naj porok : trosenje novca na gluposti
naj slatkiš : cokoljada
Registration date : 22.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Nominacije za Oskar 2008.   30/1/2008, 04:57

zar nije pre neku godinu dobio oskara film sa ona dva pedera sto se karaju dok cuvaju ovce tako da je oskar totalno sranje
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com/
Darth.Vader
fallen angel
fallen angel
avatar

Muški
Number of posts : 2657
Age : 42
lokacija : The Dark Side
naj jelo : Pizza
naj porok : Asahi Beer
naj slatkiš : Danish cookies
Registration date : 21.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Nominacije za Oskar 2008.   30/1/2008, 05:42

Pa dobro al vise od pola proslogodisnjih su fenomenalni filmovi.

The Last King of Scotland
Blood Diamond
The Pursuit of Happyness
Little Miss Sunshine
The Departed
The Devil Wears Prada
Babel
Happy Feet
Cars
Monster House
Borat
Pan's Labyrinth
Water

Sve sam gledao i mogu reci da su svi ok.

_______________________________________________
風水
Nazad na vrh Ići dole
chewbacca
wookiee
wookiee
avatar

Muški
Number of posts : 2165
Age : 38
naj jelo : praseco
naj porok : trosenje novca na gluposti
naj slatkiš : cokoljada
Registration date : 22.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Nominacije za Oskar 2008.   30/1/2008, 23:59

dobro proslogodisnje ali imaju u zadnje vreme mnogo propusta :roll:

_______________________________________________
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com/
Darth.Vader
fallen angel
fallen angel
avatar

Muški
Number of posts : 2657
Age : 42
lokacija : The Dark Side
naj jelo : Pizza
naj porok : Asahi Beer
naj slatkiš : Danish cookies
Registration date : 21.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Nominacije za Oskar 2008.   31/1/2008, 00:25

Pa ovi su kao...

"Atonement" A Working Title Production: Tim Bevan, Eric Fellner and Paul Webster, Producers
"Juno" A Mandate Pictures/Mr. Mudd Production: Lianne Halfon, Mason Novick and Russell Smith, Producers
"Michael Clayton" A Clayton Productions, LLC Production: Sydney Pollack, Jennifer Fox and Kerry Orent, Producers
"No Country for Old Men" A Scott Rudin/Mike Zoss Production: Scott Rudin, Ethan Coen and Joel Coen, Producers
"There Will Be Blood" A JoAnne Sellar/Ghoulardi Film Company Production: JoAnne Sellar, Paul Thomas Anderson and Daniel Lupi, Producers

Nisam gledao ni jedan. Sad ih skidam. Jedino There will be blood ne moze da se nadje u kvalitetnijem zapisu. Al bice i to.

_______________________________________________
風水
Nazad na vrh Ići dole
Darth.Vader
fallen angel
fallen angel
avatar

Muški
Number of posts : 2657
Age : 42
lokacija : The Dark Side
naj jelo : Pizza
naj porok : Asahi Beer
naj slatkiš : Danish cookies
Registration date : 21.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Nominacije za Oskar 2008.   20/3/2008, 03:42

Dakle ovogodisnji dobitnici Oskara su:




Best Motion Picture
WINNER: “No Country for Old Men”
· “Atonement”
· “Juno”
· “Michael Clayton”
· “There Will Be Blood”

Performance By An Actor In A Leading Role
WINNER: Daniel Day-Lewis in “There Will Be Blood”
· George Clooney in “Michael Clayton”
· Johnny Depp in “Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street”
· Tommy Lee Jones in “In the Valley of Elah”
· Viggo Mortensen in “Eastern Promises”

Performance By An Actress In A Leading Role
WINNER: Marion Cotillard in “La Vie en Rose”
· Cate Blanchett in “Elizabeth: The Golden Age”
· Julie Christie in “Away From Her”
· Laura Linney in “The Savages”
· Ellen Page in “Juno”

Performance By An Actor In A Supporting Role
WINNER: Javier Bardem in “No Country for Old Men”
· Casey Affleck in “The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford”
· Philip Seymour Hoffman in “Charlie Wilson’s War”
· Hal Holbrook in “Into the Wild”
· Tom Wilkinson in “Michael Clayton”

Performance By An Actress In A Supporting Role
WINNER: Tilda Swinton in “Michael Clayton”
· Cate Blanchett in “I’m Not There”
· Ruby Dee in “American Gangster”
· Saoirse Ronan in “Atonement”
· Amy Ryan in “Gone Baby Gone”

Achievement In Directing
WINNER: Joel Coen and Ethan Coen for “No Country for Old Men”
· Julian Schnabel for “The Diving Bell and the Butterfly”
· Jason Reitman for “Juno”
· Tony Gilroy for “Michael Clayton”
· Paul Thomas Anderson for “There Will Be Blood”

Adapted Screenplay
WINNER: “No Country for Old Men” by Joel Coen and Ethan Coen
· “Atonement” by Christopher Hampton
· “Away From Her” by Sarah Polley
· “The Diving Bell and the Butterfly” by Ronald Harwood
· “There Will Be Blood” by Paul Thomas Anderson

Original Screenplay
WINNER: “Juno” by Diablo Cody
· “Lars and the Real Girl” by Nancy Oliver
· “Michael Clayton” by Tony Gilroy
· “Ratatouille” by Brad Bird, Jan Pinkava and Jim Capobianco
· “The Savages” by Tamara Jenkins

Achievement In Music Written For Motion Pictures (Original Song)
WINNER: Glen Hansard and Marketa Irglova for “Falling Slowly” from “Once”
· Alan Menken and Stephen Schwartz for “Happy Working Song” from “Enchanted”
· Jamal Joseph, Charles Mack and Tevin Thomas for “Raise It Up” from “August Rush”
· Alan Menken and Stephen Schwartz for “So Close” from “Enchanted”
· Alan Menken and Stephen Schwartz for “That’s How You Know” from “Enchanted”

Achievement In Music Written For Motion Pictures (Original Score)
WINNER: Dario Marianelli for “Atonement”
· Alberto Iglesias for “The Kite Runner”
· James Newton Howard for “Michael Clayton”
· Michael Giacchino for “Ratatouille”
· Marco Beltrami for “3:10 to Yuma”

Achievement In Cinematography
WINNER: Robert Elswit for “There Will Be Blood”
· Roger Deakins for “The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford”
· Seamus McGarvey for “Atonement”
· Janusz Kaminski for “The Diving Bell and the Butterfly”
· Roger Deakins for “No Country for Old Men”

Achievement In Film Editing
WINNER: Christopher Rouse for “The Bourne Ultimatum”
· Juliette Welfling for “The Diving Bell and the Butterfly”
· Jay Cassidy for “Into the Wild”
· Roderick Jaynes for “No Country for Old Men”
· Dylan Tichenor for “There Will Be Blood”

Achievement In Costume Design
WINNER: Alexandra Byrne for “Elizabeth: The Golden Age”
· Albert Wolsky for “Across the Universe”
· Jacqueline Durran for “Atonement”
· Marit Allen for “La Vie en Rose”
· Colleen Atwood for “Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street”

Achievement In Art Direction
WINNER: Dante Ferretti and Francesca Lo Schiavo for “Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street”
· Arthur Max and Beth A. Rubino for “American Gangster”
· Sarah Greenwood and Katie Spencer for “Atonement”
· Dennis Gassner and Anna Pinnock for “The Golden Compass”
· Jack Fisk and Jim Erickson for “There Will Be Blood”

Best Animated Feature Film

WINNER: “Ratatouille”
· “Persepolis”
· “Surf’s Up”

Best Animated Short Film
WINNER: “Peter & the Wolf”
· “I Met the Walrus”
· “Madame Tutli-Putli”
· “Même les Pigeons Vont au Paradis (Even Pigeons Go to Heaven)”
· “My Love (Moya Lyubov)”

Best Live Action Short Film
WINNER: “Le Mozart des Pickpockets (The Mozart of Pickpockets)”
· “At Night”
· “Il Supplente (The Substitute)”
· “Tanghi Argentini”
· “The Tonto Woman”

Best Documentary Feature
WINNER: “Taxi to the Dark Side”
· “No End in Sight”
· “Operation Homecoming: Writing the Wartime Experience”
· “Sicko”
· “War/Dance”

Best Documentary Short Subject
WINNER: “Freeheld”
· “La Corona (The Crown)”
· “Salim Baba”
· “Sari’s Mother”

Best Foreign Language Film
WINNER: “The Counterfeiters” (Austria)
· “Beaufort” (Israel)
· “Katyn” (Poland)
· “Mongol” (Kazakhstan)
· “12″ (Russia)

Achievement In Visual Effects
WINNER: Michael Fink, Bill Westenhofer, Ben Morris and Trevor Wood for “The Golden Compass”
· John Knoll, Hal Hickel, Charles Gibson and John Frazier for “Pirates of the Caribbean: At World’s End”
· Scott Farrar, Scott Benza, Russell Earl and John Frazier for “Transformers”

Achievement In Makeup
WINNER: Didier Lavergne and Jan Archibald for “La Vie en Rose”
· Rick Baker and Kazuhiro Tsuji for “Norbit”
· Ve Neill and Martin Samuel for “Pirates of the Caribbean: At World’s End”

Achievement In Sound Editing
WINNER: Karen Baker Landers and Per Hallberg for “The Bourne Ultimatum”
· Skip Lievsay for “No Country for Old Men”
· Randy Thom and Michael Silvers for “Ratatouille”
· Christopher Scarabosio and Matthew Wood for “There Will Be Blood”
· Ethan Van der Ryn and Mike Hopkins for “Transformers”

Achievement In Sound Mixing
WINNER: Scott Millan, David Parker and Kirk Francis for “The Bourne Ultimatum”
· Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff and Peter Kurland for “No Country for Old Men”
· Randy Thom, Michael Semanick and Doc Kanefor “Ratatouille”
· Paul Massey, David Giammarco and Jim Stuebe for “3:10 to Yuma”
· Kevin O’Connell, Greg P. Russell and Peter J. Devlin for “Transformers”
Nazad na vrh Ići dole
Shir Khan
Lego početnik
Lego početnik


Number of posts : 56
Registration date : 24.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Nominacije za Oskar 2008.   21/4/2008, 11:45

OSKAR JE JOS JEDAN U NIZU AMERICKIH PRIKAZIVANJA LAZI SRANJA KICA GLAMURA I VESTACKIH OSMEHA I PRIJATELJA. JA MISLIM DA JE TO TRADICIJA KOJA JE NAZALOST IZGUBILA PRAVI SMISAO TE MANIFESTACIJE
Nazad na vrh Ići dole
chewbacca
wookiee
wookiee
avatar

Muški
Number of posts : 2165
Age : 38
naj jelo : praseco
naj porok : trosenje novca na gluposti
naj slatkiš : cokoljada
Registration date : 22.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Nominacije za Oskar 2008.   22/4/2008, 04:49

to si upravu

_______________________________________________
Nazad na vrh Ići dole
http://www.bricklink.com/
Darth.Vader
fallen angel
fallen angel
avatar

Muški
Number of posts : 2657
Age : 42
lokacija : The Dark Side
naj jelo : Pizza
naj porok : Asahi Beer
naj slatkiš : Danish cookies
Registration date : 21.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Nominacije za Oskar 2008.   22/4/2008, 06:38

Jeste ... na zalost...

_______________________________________________
風水
Nazad na vrh Ići dole
SLAVICA
Lego ljubitelj
Lego ljubitelj
avatar

Muški
Number of posts : 295
naj jelo : burek
naj porok : brza vožnja
naj slatkiš : burek
Registration date : 07.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Nominacije za Oskar 2008.   22/4/2008, 19:54

Kako god se okrene,ona KODAK arena dosta dobro izgleda. :afro:
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




PočaljiNaslov: Re: Nominacije za Oskar 2008.   

Nazad na vrh Ići dole
 
Nominacije za Oskar 2008.
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Oskar Davičo
» Oskar Vajld
» Oskar Davičo
» Oskar Herman
» Oskar Davičo

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Generalna diskusija :: TV / Filmovi / Serije-
Skoči na:  
Forumotion.com | © phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Kontakt | Signalizirajte zloupotrebu | Napravi svoj blog